13 kwietnia 2024

Blog

co na potencje, leczenie potencji, jak wyleczyć się z seksu

USG Piersi prywatnie Warszawa

Typowe problemy z obrzękiem limfatycznym raka piersi Usg (MLC)

USG Piersi Rak wprowadziło nową platformę internetową, która umożliwi lekarzom i pacjentom ze zdiagnozowanymi torbielami dostęp online do szczegółowych informacji o ich stanie. Program ma na celu ułatwienie rozpoznania objawów torbieli przez przeszkolonych lekarzy. Ponadto znacznie ułatwi dostęp do dokumentacji medycznej w celu podejmowania decyzji o leczeniu. Wiele szczegółów znalezionych na takich stronach nie występuje nigdzie indziej. Zmiany są częścią starań USGBC, mających na celu poprawę sposobu identyfikacji, diagnozowania i leczenia cyst.

Wiele czynników może przyczynić się do rozpoznania raka piersi u kobiety. Obejmują one brak równowagi hormonalnej, zwany menopauzą; skłonności genetyczne przekazywane z rodziców na dzieci; oraz czynniki środowiskowe, w tym toksyczność, chemikalia i zwiększone ryzyko infekcji. Celem USGBC jest stworzenie strony internetowej i narzędzia pomagającego pacjentom z cystami w zrozumieniu cyfrowego zapisu ich diagnozy i opieki. Nowy portal zawiera bazę danych, którą można przeszukiwać według nazwiska, typu przypadku, typu diagnozy, nazwiska lekarza i typu skierowania. Informacje medyczne będą prezentowane w trzech formatach: tekst, obrazy i wykresy. Tekst koncentruje się przede wszystkim na najczęstszym objawie raka piersi, jakim jest guzek lub guz.

Druga funkcja znaleziona na stronie koncentruje się na wykorzystaniu technologii ultradźwiękowej do pomocy w wykrywaniu i leczeniu mas piersi. Osiąga się to poprzez zastosowanie specjalistycznego sprzętu zwanego przetwornikiem ultradźwiękowym. Głowice podłączone są do specjalnie zaprojektowanych aparatów USG, które generują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są wysyłane do piersi w celu ich wykrycia. Niektórzy lekarze wahają się przed zastosowaniem tej metody, ponieważ może ona być kosztowna i nie została udowodniona skuteczność w wykrywaniu mas piersi.

Inne narzędzie znalezione na stronie internetowej USGBC koncentruje się na wartości predykcyjnej różnych testów stosowanych do diagnozowania i leczenia raka piersi. Jednym z takich testów jest obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego Dopplera (MRI). Można go również wykorzystać do potwierdzenia, czy nastąpiły zmiany w wielkości lub kształcie guza w kobiecej piersi. Kolejnym stosowanym testem diagnostycznym jest mammografia, która również może potwierdzić guzek w piersi. Wykorzystuje fale radiowe, które stworzą mapę tkanki piersi, która zostanie zeskanowana.

Ostatni test diagnostyczny znaleziony na stronie USGBC dotyczy zjawiska osadów „echogenicznych”.

Co to jest? Są to nieprawidłowe narośla tkanek, które można znaleźć w tkance kobiecych piersi. Słowo „echogeniczny” pochodzi od niemieckich słów „echa” i „środki”, które oznaczają dawanie życia i odżywianie.

Więc co to za zjawisko? Przykładem potencjalnej zmiany echogenicznej w kobiecej tkance piersi jest transfer poprzeczny. Przeniesienie poprzeczne występuje, gdy guzek w tkance piersi przechodzi przez normalną mammografię. Może to spowodować zmianę pola widzenia mammografii, powodując, że mammografia pokaże obszary grubszej tkanki w porównaniu do normalnej tkanki piersi.

Jednak w odróżnieniu od normalnych zmian, te zmiany echogeniczne są nieprawidłowe w taki sposób, że mogą migrować podczas normalnej mammografii bez zmiany obrazu. Oznacza to, że normalna mammografia będzie musiała wykazać je jako złośliwe lub przynajmniej nienowotworowe. W przypadku poprzecznej zmiany echogenicznej zmiana w polu widzenia może być tak duża, że ​​powoduje zmianę diagnozy ze złośliwej na łagodną. Jeśli jednak dodatkowe biopsje nie wyjaśniają diagnozy, wówczas biopsje wykonane w późniejszym czasie mogą potwierdzić ten wniosek.

Innym sposobem, w jaki mogą pojawić się te zmiany złośliwe, jest procedura artroskopowa, zwana również biopsją igłową. Stosowanie tej procedury jest dość specyficzne i wymaga ścisłego przestrzegania standardowych procedur operacyjnych i wytycznych. Zwykle małe groty strzał są pobierane z marginesów miejsc ekotekstury. Ponieważ te małe groty strzałek mogą być zmianami nowotworowymi, należy zachować ostrożność, aby uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z tkankami w tych obszarach podczas wykonywania ekotekstury. Ostatnia uwaga dotycząca użycia tych grotów strzałek do usuwania zmian złośliwych jest taka, że ​​chirurg musi uważać, aby nie dotykać tych obszarów rękami w trakcie zabiegu.